آموزش

بک لینک چیست و تأثیر آن در بهینه سازی سایت

بک لینک چیست و تأثیر آن در بهینه سازی سایت

یکی از اساسی ترین بخش سایت سئو آن هستش.

بک لینک (Backlink) چیست؟

یوندهای گفته میشود که از سایتهای دیگر به سایت شما داده میشود، زمانی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند می دهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده است.

بک لینک در سئو چقدر مهم است؟

ارزش بک لینک در سئو میتوان گفت تقریبا مهم است، تجارب نشان داده است سایتهایی که بک لینکهای طبیعی، زیاد دارند و در کنار آن محتوای منظم و جدید تولید میکنند، رتبه خوبی  نسبت به سایت های دیگر دارند.

در قالب یک مثال واستون بگیم برای روشن شدن اهمیت Backlink در سئو و بهینه سازی سایت :

مشخصه های بک لینک خوب و بد چیست؟

در یک کلام میتوان گفت لینکی که شما درخواست گذاشتن آنرا کرده باشید لینک خراب و لینکی که کاربران به میل خود میگزارند لینک خوب گفته میشود. چرا؟ زیرا زمانی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت میکنید توقع دارید که لینک شما در تمام صفحات نمایش داده شود، کلمه کلیدی مهم سایت شما لینک شود، Dofollow باشد و … پس از مشخصه های لینک بد میتوان به:

 

  • لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: مثلا اگر سایت در مورد وردپرس تم هست، در همه جا به کلمه وردپرس لینک می شود، این لینک غیره طبیعی و بد اطلاق میگردد، زیرا کاربران معمولا چنین کاری نمیکنند مگر اینکه پولی دریافت کرده باشند.
  • لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت: این هم یکی از مواردی هستش که باعث می شود بک لینکتون به بک لینک بد تبدیل شود، چون کمتر مدیر سایتی حاضر میشه لینک کسی را در تمام صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشه.
  • لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگر همه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به مطالب سایت شما لینک ندهند جای نگرانیست، زیرا این مورد هم باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود.
  • لینک شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینک هایی را قرار می دهند که با موضوع وبلاگشان مرتبط باشد، اگر موضوع سایت شما در مورد قالب وردپرس باشد و در آن سایت گوشی فروشی را لینک کنید، بدهی هستش که بک لینک بد است.
  • لینک شدن سایت به صورت مخفی: لینک ها را قرار میدهیم  تا کاربران ببینند و از آن استفاده کنند، ولی زمانی که لینک  مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، بک لینمکون غیر طبعیه.

شایان ذکر است اگر در موارد فوق لینک شما Nofollow باشد، هیچ آسیبی به رتبه سایتمون نخواهد رسید.

بک لینک Nofollow و Dofollow چیست؟

لینکهای Nofollow لینک هایی است که در rel آن مقدار Nofollow باشد، مانند

<a href=”https://www.wpthm.ir” rel=”nofollow”>ex_SEO</a>

زمانی که ما لینک سایتی را به این حالت قرار دهیم، روبات گوگل از شکستن پیج رنک شما بر روی این لینک خروجی جلوگیری میکند و به راحتی میتوانیم تبلیغات متنی به صورت نوفالو در سایت خود قرار دهیم. و اما لینکهای Dofollow یا Follow این مورد برعکس نوفالو است؛ اگر لینکی مقدار rel آن Nofollow نبود، Dofollow یا Follow است و نیاز نیست مقدار Dofollow و Follow را در rel قرار دهیم.

 

با وردپرس تم منتظر بهترین ها باشید…

 

وردپرس تم : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ،اسکریپت ،  آموزش وردپرس 

3 نظر

نظر بدهید

*

code