آموزش

تغییر رمز وردپرس از طریق phpMyAdmin

در این مطلب قصد آموزش تغییر رمز وردپرس از طریق مدیریت پایگاه داده خود یعنی phpmyadmin را داریم. اگر شما هم رمز ورود به سایت خود را فراموش کرده اید و تمام راهها را برای بازیابی آن رفته اید و به نتیجه نرسیده، این راه حتماً جوابگو خواهد بود.حال باید از طریق مدیریت دیتابیس (phpmyadmin)خود وارد شده و از نوار سمت چپ، نام دیتابیس سایت خودتون رو انتخاب کنید.

جداول وردپرس به صورت پیش فرض دارای پیشوند wp_ هستند، در صورتی که تغییری در این پیشوند نداده اید، از پنل سمت چپ به دنبال جدول (wp_users) بگردید و بر روی آن کلیک کنید تا جدول کاربران برای شما باز شود.

change-wordpress-phpmyadmin

در جدول باز شده می توان فیلدهای مربوط به کاربران را مشاهده کرد. user_pass نام فیلدی است که رمز را نگهداری می کند. همانطور که می بینید رشته ای طولانی به عنوان کلمه عبور در اینجا قرار دارد. وردپرس هیچگاه کلمه عبور اصلی را بصورت صریح (clear) در سیستم نگهداری نمی کند و بخاطر مسائل امنیتی این رمز کد شده و عبارت کد شده نگهداری می گردد.

change-wordpress-phpmyadmin23

حالا در ستون Function مربوط به user_pass عبارت MD5 را انتخاب کنید، سپس رمز عبور خود را در ستون Value مربوطه وارد کنید تا رمز جدید کد شده و سپس ذخیره شود.

change-wordpress-phpmyadmin3

بعد از انجام تغییرات مورد نظر بر روی دکمه Go کلیک کنید.

می بینید که در قسمت بالایی صفحه جدید عبارت  ۱row affected  ظاهر خواهد شد و این به معنی تغییر موفقیت آمیز رمز کاربر انتخابیمی باشد.

 

وردپرس تم : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ،اسکریپت ،  آموزش وردپرس 


 

نظر بدهید

*

code