آموزش

آیا تعداد صفحات سایت بر سئو تاثیرگذار است؟

طی اطلاعیه ای گوگل در یک ویدئو آموزشی رسما اعلام کرد که تعداد صفحه یا مطالب یک سایت تاثیر مستقیمی بر سئو آن سایت نخواهد داشت. یک سایتها هستند که با استفاده از روبات ها اقدام به جمع آوری مطالب از سطح اینترنت نموده به امید آنکه سئوی سایت آنها بهبود یابد. در این ویدئو مت کاتس مدیر ارشد گوگل عملاً رابطه ی مستقیم افزایش سئوی سایت با  افزایش تعداد صفحات سایت را رد می کند.

آیا تعداد صفحات سایت بر سئو تاثیرگذار است؟

آیا تعداد صفحات سایت بر سئو تاثیرگذار است؟

به گفته مت کاتس سایت هایی با مطالب و صفحات بیشتر از دو جهت شانس بیشتری برای بهبود سئو دارند، البته اگر مطالب کپی نباشند:

  1. با افزایش تعداد صفحات، شما این شانس را خواهید داشت تا کلمات کلیدی بیشتری بیشتری داشته باشید و مطالب را بر اساس آنها سئو کرده و هدف گذاری خود را گسترده کنید، زیرا در حالت عادی نمیتوان بیش از دو تا سه کلمه کلیدی اصلی را برای یک صفحه از سایت متصور شد.پس زمانی که تعداد مطالب بالا برود کلمات کلیدی نیز افزایش می یابند.
  2. سایت های با صفحات زیاد و مطالب مفید شانس بیشتری برای کسب بک لینک های واقعی و معرفی از طرف دیگر سایت ها خواهند داشت که بر اعتبار آن و کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل موثر است. همچنین افزایش بک لینک ،شانس ورود روبات های گوگل به سایت شما و ایندکس صفحات را بالا خواهد برد.

ولی بازهم خاطر نشان میکنیم که تعداد صفحات سایت بصورت مستقیم بر سئو تاثیرگذار نخواهد بود. در ادامه ویدئو منتشر شده از صحبت های مت کاتس را میتوانید مشاهده کنید.

 

 

 

وردپرس تم : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ،اسکریپت ،  آموزش وردپرس 

 


 

2 نظر

نظر بدهید

*

code